W poniedziałek 21 kwietnia miasto Rzym będzie obchodzić swoje 2767 urodziny. Gratulujemy, jest to piękny wiek. Dodatkowo nowe odkrycia wskazują na to, że Rzym może być jeszcze starszy.

We Włoszech urodziny stolicy to święto zwane Natale di Rome. Data odnosi się do legendarnego założenia Rzymu przez Romulusa w roku 753 p.n.e. Obecnie dokonane odkrycia na Forum Romanum sugerują jednak, że miasto może być ponad 100 lat starsze. Znalezisko to inskrypcja datowana na IX-VII wiek p.n.e.
Od 20 lat obchody urodzinowe obejmują m.in. inscenizację bitew, wydarzeń historycznych, antyczne sztuki teatralne. Za wiele z tych wydarzeń odpowiedzialna jest grupa historyczna Gruppo Storico Romano. W tym roku plany rocznicowe zakładają ceremonię zapalania ognia (10:45 w Circus Maximus) i następnie paradę kostiumową o godzinie 11:30. W orszaku przemaszeruje 1600 gladiatorów, senatorów, westalek i kapłanek. Start parady w Circus Maximus. Trasa wiedzie przez Via del Teatro di Marcello, Piazza Venezia, Via dei Fori Imperiali i Koloseum.

źródło: http://www.gruppostoricoromano.it/%20video%20https:/www.youtube.com/watch?v=5UgRXZQW-wM&hd=1, fot. ciceroinrome.blogspot.com

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?