Jeszcze nie ucichła „afera” związana z urodą dekoracji wokół choinki na Piazza Venezia, a tu w Rzymu płyną kolejne wiadomości o włączeniu trendów ekologicznych w obchodzenie świąt Bożego Narodzenia. Przypomnijmy krótko, że sensację i mnóstwo komentarzy wzbudził fakt zasilania lampek na choince dwoma panelami słonecznymi. Część osób uważa, że panele słoneczne przy choince są brzydkie i nie pasują do świąt.

Jakby tego było mało, miasto Rzym właśnie ogłosiło, że choinka przed budynkami rzymskiego ratusza na Piazza del Campidoglio będzie w tym roku oświetlona za pomocą rowerów. Jak to działa?

Lampki na choince zostaną podłączone do sześciu zaparkowanych rowerów i generatora, a mieszkańcy Rzymu i turyści zostaną zaproszeni do „pedałowania z nami, aby wspólnie rozświetlić Boże Narodzenie”.

Wszyscy chętni są zaproszeni do udziału w zapaleniu choinki, całość jest dostępna już od 13 grudnia, kiedy zasilanie choinki rowerami zostało przetestowane przez burmistrza Rzymu i radnych miejskich przy dźwiękach muzyki świątecznej w wykonaniu lokalnego zespołu policyjnego.

Źródło: https://www.ansa.it/

Fot. Di Lasagnolo9 – Opera propria, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=110305689

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?