Miasto Rzym podwyższył od 1 września 2014 podatek od noclegów w hotelach aż o 100! Z informacji niezadowoleni są hotelarze, właściciele biur podróży i organizatorzy wypoczynku.

Podwyżka cen oznacza, że turysta nocujący w hotelu 1- lub 2-gwiazdkowym płaci obecnie 3 euro podatku za noc, w hotelu 3-gwiazdkowym 4 euro, a w 4-gwiazdkowym 6 euro. W hotelach 5-gwiazdkowych opłata ta wynosi 7 euro.
Dla czteroosobowej rodziny spędzającej w Rzymie 4 dni, podwyżka oznacza, że w hotelu z czterema gwiazdkami zapłacą oni dodatkowo 96 euro.
Zmiany przepisów, na których opierają się podwyżki zostały zatwierdzone przez władze Rzymu na koniec lipca. Podwyżka była więc zapowiadana, ale w dość krótkim okresie czasu.

Wielu turystów skusi się w takiej sytuacji na nocleg w miejscowościach leżących pod Rzymem, jak Tivoli, Pomezia czy Fiuggi.

Podatek od noclegu w hotelu pobierany jest na koniec pobytu w danym hotelu i został wprowadzony w 2011 roku celem podreperowania funduszów na remonty i konserwację pomników miejskich.

Colosseum-2003-07-09
Kolosseum, Rzym

http://www.telegraph.co.uk/, http://commons.wikimedia.org/

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?