Turysta narodowości rosyjskiej został ukarany mandatem karnym w wysokości 20.000 euro za wydrapanie na ścianie Koloseum swoich inicjałów. 42-latek wydrapał za pomocą kamienia w jednej ze ścian literę „k” o wysokości ok. 25 cm. Wszystko widział strażnik i szybko zawiadomił policję, która dokonała aresztowania. Turysta oprócz mandatu został ukarany 4-miesięcznym aresztem w zawieszeniu. Litera znajduje się na poziomie zerowym zabytku, na ścianie liczącej sobie 2 tysiące lat, w pobliżu strefy, gdzie obecnie trwają prace renowacyjne. Prace te kosztują 25 milionów euro i są finansowane przez luksusową markę Tod’s.

Kara wydaje się być wysoka, ale sam fakt pisania inicjałów na ścianie takiego zabytku wydaje się być skrajną głupotą, więc jak powiedziała dyrektor Koloseum, Rosella Rea, taka wysokość mandatu każe zastanowić się innym przed podjęciem podobnego czynu.

W ogólnej liczbie 6 milionów turystów, którzy rocznie przewijają się przez Koloseum, w tym roku za nieodpowiednie zachowanie zatrzymano cztery osoby: obywatela Australii z synem, nastolatka z Brazylii i Kanady.

Colosseum-graffiti

Źródło: http://news.artnet.com/

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?