Od 7 lutego 2022 w Rzymie i całych Włoszech lekko zostaną poluzowane obostrzenia związane z walką pandemią COVID-19.

Nowe zasady odnoszą się głównie do zasad funkcjonowania szkół. Mniejsza ilość uczniów będzie musiała uczyć się w trybie zdalnym. Zgodnie z nowymi zasadami, klasy będą przechodzić na nauczanie zdalne dopiero, gdy pięciu uczniów w klasie otrzyma pozytywny wynik testu w kierunku koronawirusa.

Zgodnie z wyliczeniami około 600.000 uczniów powinno wrócić od poniedziałku do szkół do nauki w trybie stacjonarnym.

Rząd zniósł sześciomiesięczny też 6-miesięczne ograniczenie ważności superpaszportu covidowego.

Skróceniu uległ również okres kwarantanny, którą trzeba odbyć jako osoba niezaszczepiona po kontakcie z osobą chora na Covid-19. Kwarantanna wynosi w takiej sytuacji obecnie 5 dni.

W najbliższy piątek zostanie również zniesiony obowiązek noszenia maseczek na zewnątrz w białych strefach, czyli w strefach z niskim wskaźnikiem infekcji.

Zmianie ulegną też zasady, na jakich działają kluby nocne – w białych strefach kluby nocne i dyskoteki w białych strefach. Obłożenie klubów będzie możliwe przy 50% gości. Goście będą musieli przedłożyć superpaszport covidowy oraz nosić maseczki na twarzy, z wyjątkiem sytuacji, gdy przebywają na parkiecie i przy stołach.

Źródło: https://www.ansa.it/
Fot. By John Vance – https://www.flickr.com/photos/mstreetphoto/5503884189/in/faves-129708893@N04/, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=46494752

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?