25 kwietnia całe Włochy obchodzą Festa della Liberazione, święto które upamiętnia wyzwolenie kraju spod niemieckiej okupacji i faszystowskich rządów pod koniec drugiej wojny światowej

We wtorek 25 kwietnia wszystkie szkoły i urzędy są zamknięte, a wielu Włochów planuje długi weekend, biorąc wolne od pracy już w poniedziałek 24 kwietnia.

W Rzymie dzień ten zostanie uczczony ceremonią przy Ołtarzu Ojczyzny, czyli Altare della Patria znanym też jako Pomnik Wiktora Emanuela II. Uroczystości rozpoczynają się o godzinie 9.00, kiedy to prezydent Włoch Sergio Mattarella złoży wieniec na Grobie Nieznanego Żołnierza.

Należy spodziewać się utrudnień i zmian w ruchu drogowym, a także objazdów autobusów w okolicy Piazza Venezia.

Nie jest to jedyne wydarzenie w Rzymie tego dnia. Już o godzinie 08.30 zwolennicy ANPI, Narodowego Związku Partyzanckiego Włoch, oddadzą hołd ofiarom masakry w Fosse Ardeatine, kiedy to 23 marca 1944 roku naziści zamordowali 335 więźniów, Żydów i cywilów.

Po tym uroczystym wydarzeniu o godz. 10.00 odbędzie się marsz z Largo Benedetto Bompiani w dzielnicy Ardeatino / Tor Marancia na Piazza di Porta S. Paolo przy Piramide Cestia.

Włoskie państwowe muzea i stanowiska archeologiczne będą otwarte dla publiczności za darmo 25 kwietnia, jak ogłosił w zeszłym tygodniu minister kultury.

W dzielnicy Garbatella jest zaplanowany trwający trzy dni (23-25 kwietnia) festiwal dla uczczenia włoskiego ruchu oporu.

Źródło: pl.wikipedia.org, https://www.turismoroma.it/

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?