Rzym stanie się bardziej przyjazny dla osób poruszających się na piechotę. Oznacza to, że ruch samochodowy zostanie zakazany w dodatkowych strefach w okolicach Koloseum i Piazza di Spagna (Plac Hiszpański).

Druga faza ograniczania ruchu samochodowego wzdłuż Via dei Fori Imperiali rozpoczęła się 28 czerwca i będzie trwać do 31 sierpnia. W tym okresie ulice przebiegające równolegle do Forum Romanum zostaną zamknięte dla prywatnego ruchu samochodowego na odcinku między Piazza Venezia a Largo Corrado Ricci. Zakaz ruchu będzie obowiązywać 24 h na dobę. Zakaz nie dotyczy taksówek, autobusów turystycznych i zarejestrowanych aut z szoferem. Te pojazdy muszą jednak skręcić w Largo Corrado Ricci. Jedynymi pojazdami, które mogą poruszać się wzdłuż całej Via dei Fori Imperiali są autobusy miejskie, pojazdy służb i rowery.

W tym samym okresie zamknięta jest Via di S. Giovanni na Lateranie między Koloseum a Via Ostilia.

Strefa wokół Piazza di Spagna zostanie zamknięta dla pojazdów mechanicznych od 4 sierpnia 2014 roku. Jest to część planu burmistrza Ignazio Mariono, by strefę zwaną Tridente uczynić przyjazną dla pieszych na okres przedświątecznych zakupów, począwszy od 30 listopada. Zakaz dotknie ulic: Via del Corso, Via Ripetta i Via del Babuino.

Via_dei_Fori_Imperiali_from_the_Colosseum,_2009

źródło: www. wantedinrome.com

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?