CEO firmy Ryanair kwestionuje w wywiadzie dla Corierre della Sera wprowadzony we Włoszech zakaz używania w samolocie przez pasażerów schowków na bagaż podręczny. Zakaz został wprowadzony na koniec czerwca 2020 i dotyczy wszystkich połączeń z Włoch i do Włoch. Eddie Wilson z Ryanaira podważa zasadność zakazu ENAC (włoskiej agencji ds. lotnictwa cywilnego) mówiąc, że oczywiście firma Ryanair szanuje decyzję Włochów, ale zdaniem firmy Ryanair nie polepszy ona standardów bezpieczeństwa.

Przypomnijmy, że zakaz dotyczy korzystania ze schowków na bagaż znajdujących się nad siedzeniami pasażerów. Pasażerowie mogą zabrać bagaż podręczny, ale tylko o takich rozmiarach, które zmieszczą się pod fotelem pasażera siedzącego przed nimi.

Zdaniem firmy Ryanair jest to nie tylko dyskomfort dla pasażerów, ale także zwiększenie szans na grupowanie się osób i tworzenie kolejek przy check-inie. Zdaniem firmy bezpieczniejszym rozwiązaniem jest stopniowe wpuszczanie pasażerów na pokład zgodnie z numerami ich siedzeń w samolocie. Zdaniem Ryanair w takiej sytuacji, zwiększa się też ilość osób dotykających bagażu, który musi zostać nadany i odebrany później z pasa bagażowego. Eddie Wilson podkreślił też, że potrzebne są wspólne regulacje europejskie, by ułatwić ludziom podróżowanie samolotami, a przewoźnikom dostosowanie się do regulacji.

Źródło: https://www.corriere.it/

fot. By Alexander Jonsson – http://www.airliners.net/photo/Ryanair/Boeing-737-2T5-Adv/0313534/L/, GFDL 1.2, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=17064055

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?