Rolling Stonesi zapłacili €8,000 za występ w Circus Maximus, a burmistrz Ignazio Marino został skrytykowany za określenie opłaty na tak niskim poziomie. Koncert odbył się 22 czerwca 2014 roku i przyciągnął 70.000 gości.
Burmistrz bronił swojego stanowiska przestarzałymi przepisami, które określają tego typu opłaty na takim właśnie poziomie i zapowiedział ich podwyższenie o przynajmniej 1000 procent. Jednocześnie ogłosił, że całkowity zysk magistratu z koncertu brytyjskiej gwiazdy wyniósł €176,000, z tego ok. €8,000 za użycie zabytkowego Circus Maximus jako terenu koncertowego. Pieniądze zostały przeznaczone na dodatkowe siły policyjne, koszty logistyczne, ochronę i wywóz śmieci.
Wcześniej burmistrz zapowiadał, że fani zespołu pozwolą zarobić ekonomii miejskiej około 20 mln euro. Kwota ta została od razu skrytykowana i poddana w wątpliwość przez hotelarzy i restauratorów.

Prasa w Rzymie wskazywała na fakt, że podobnych rozmiarów koncert w londyńskim Hyde Parku wygenerowałby dla miasta dochód w wysokości ponad €300,000.

Mick Jagger

źródło: wwww.wantedinrome.com, http://www.giornalettismo.com/, http://www.comingsoon.it/

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?