Włoskie Ministerstwo Kultury pochwaliło się, że w ciągu zaledwie dwóch dni sprzedana została rekordowa liczba 10 tysięcy biletów na wystawę poświęconą mistrzowi włoskiego Renesansu, Rafaelowi Santi organizowaną w Scuderie del Quirinale.

Wszystkie bilety sprzedawane są w przedsprzedaży, ponieważ wystawa w Scuderie del Quirinale rusza dopiero 5 marca 2020. Prezentowane będzie ponad 100 arcydzieł – obrazy, szkice. Dzieła, także wypożyczone, napłyną z florenckiej galerii Uffizi, Luwru, Londyńskiej Galerii Narodowej i z Prado w Madrycie. Wystawa potrwa do 2 czerwca 2020, a organizowana jest z okazji 500. rocznicy śmierci artysty, który zmarł w Rzymie 6 kwietnia 1520 roku mając zaledwie 37 lat.

Ministerstwo Kultury podkreśliło, że bardzo cieszy się takim zainteresowaniem, rezerwacje biletów na wystawę o skromnym tytule „Raffaello” napływają z całego świata.

W ramach obchodów rocznicy śmierci Rafaela, na jego grobie w rzymskim Panteonie codziennie, przez cały rok 2020, będzie pojawiać się świeża czerwona róża.

Grób Rafaela w Panteonie

By Ricardo André Frantz (User:Tetraktys) – taken by Ricardo André Frantz, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2292846

Źródło: https://www.scuderiequirinale.it/

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?