W terminalu 3 lotniska Fiumicino powstał kolejny, nowy punkt szczepień przeciw COVID-19. Zaszczepić można się dosłownie w ostatniej minucie przed odlotem. Nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja.

Jak donosi gazeta Corriere della Sera punkt szczepień Vax & Go został otwarty we wtorek 27 lipca 2021 i jest efektem współpracy pomiędzy Aeroporti di Roma, regionem Lacjum i rzymskim szpitalem Spallanzani.

Gubernator regionu Lacjum, Nicola Zingaretti, był obecny na uroczystym otwarciu pierwszej takiej usługi na świecie. Punkt Vax & Go oferuje szczepienie preparatem firm Pfizer, Moderna oraz Janssen. Nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja.

Lotnisko Fiumicino już wcześniej było wykorzystywane jako punkt szczepień. W punkcie szczepień urządzonym na długoterminowym parkingu lotniska od lutego 2021 roku zaszczepiono już ponad 250 tysięcy osób.

Alessio D’Amato, doradca regionalnego rządu regionu Lacjum, w wywiadzie dla agencji informacyjnej ANSA poinformował, że do pierwszego tygodnia sierpnia 2021 roku 70 procent osób dorosłych w regionie Rzymu i Lacjum będzie w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

Źródło: https://www.corriere.it/

Fotografie: https://twitter.com/nzingaretti

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?