Turyści odwiedzający Rzym w piątek 22 marca 2019 mogą napotkać utrudnienia. Ze względu na oficjalną wizytę przywódcy Chin, Xi Jinpinga, zamknięte jest Colosseum i otaczające zabytek okolice. Chiński przywódca będzie zwiedzać Colosseum i z tego względu strefa ta będzie zamknięta dla pozostałych osób.

Podobne środki bezpieczeństwa zostaną zastosowane w Palazzo Colonna i Galleria Borghese, które tego samego dnia będzie zwiedzać chińska First Lady, pani Peng Liyuan.

Wizyta chińskiego przywódcy zaplanowana jest na 3 dni i potrwa od 21 do 23 marca 2019. W Rzymie wyznaczone są dwie zamknięte strefy „zielone”, a o bezpieczeństwo chińskiego przywódcy i 200 osób, które przybyły do Rzymu razem z Xi Jinpingiem dba 3.500 policjantów.

Xi Jinping odwiedza Rzym w ramach szerszej wizyty europejskiej. W czasie odwiedzin Rzymu chiński przywódca spotka się z włoskim prezydentem Sergio Mattarellą i premierem Włoch Giuseppe Conte, a także z liderami parlamentarnymi. Jest to pierwsza wizyta chińskiej głowy państwa we Włoszech od 10 lat.

epa07450167 Chinese President Xi Jinping during a meeting with Harvard University President Lawrence Bacow at The Great Hall Of The People in Beijing, China, 20 March 2019. EPA/ANDREA VERDELLI / POOL

Źródło i fotografie: https://www.ansa.it

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?