Miasto Rzym wspólnie z Watykanem organizują Półmaraton Via Pacis. Jest to już trzecia edycja biegu pod hasłami pokoju, integracji, niewykluczania i solidarności.
Bieg zaplanowany jest na 22 września 2019.

Ze strony Watykanu organizacją biegu zajmuje się Papieska Rada ds. Kultury a po stronie miasta Włoska Federacja Lekkoatletyczna i Włoski Komitet Olimpijski.

W tym roku bieg Via Pacis wspiera ambasada Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz Indii. Przypomnijmy, że w 2020 w Dubaju odbędzie się światowa wystawa Expo, a Indie świętują 150 rocznicę urodzin Mahatmy Gandhiego.

W biegu Via Pacis 2019 weźmie także udział drużyna „watykańska” składająca się z księży, sióstr zakonnych i członków Gwardii Szwajcarskiej.

Bieg ma, jak to półmaraton, długość 21 km i rozpoczyna się przy Via della Conciliazione o godzinie 9 rano. Trasa tradycyjnie przebiega w pobliżu budynków mających znaczenie dla przedstawicieli różnych religii: Bazyliki św. Piotra, synagogi, meczetu, kościoła prawosławnego i waldensów.

W ramach półmaratonu Via Pacis organizowany jest też 5km bieg dla wszystkich „Run For PEace”. Jego start zaplanowany jest na 22 września 2019, na godz. 9:30.

Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę wydarzenia.

Źródło: http://www.romahalfmarathon.org/

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?