Cristina Corbucci to jedna z pierwszych policjantek, które kierowały ruchem drogowym na rzymskim placu Piazza Venezia. Podium do kierowania ruchem drogowym powróciło niedawno na ulice Rzymu jako jeden z historycznych symboli Wiecznego Miasta i spotkało się z ciepłym przyjęciem przez mieszkańców i turystów w Rzymie jako nostalgiczny element, przywołujący dobre wspomnienia. Teraz mamy kolejną nowość – na podium pojawiła w zeszłym tygodniu się policjantka kierująca ruchem drogowym.

Podium sprawia, że policjant (lub policjantka) jest lepiej widoczny, kierując ruchem drogowym ulic Via Quattro Novembre, Via del Corso and Via del Plebiscito.
Mieszkańcy Rzymu bardzo lubią swoich kierujących ruchem, w ładnych mundurach, białych rękawiczkach, z gwizdkiem w ustach wykonujących niemalże teatralne ruchy. Może dlatego scena z prawdziwym policjantem kierującym ruchem pojawiła się nawet w filmie „Zakochani w Rzymie” Woodyego Allena z roku 2012

Kiedyś podium było zbudowane z drewna i przenoszone na środek skrzyżowania, teraz jest to wysuwany automatycznie element jezdni. Pani Corbucci jest pierwszą kobietą w historii, która kieruje ruchem na Piazza Venezia.

Źródło: https://www.ilmessaggero.it/, Il Sole 24 ORE

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?