W ramach festiwalu filmowego „Roma Film Fest” na Via Veneto w Rzymie zaplanowany jest plenerowy pokaz słynnego filmu „Rzymskie wakacje” z 1953 roku w reżyserii Williama Wyler. Głównym scenarzystą filmu był Dalton Trumbo.

Pokaz organizowany jest we współpracy z rzymskim magistratem i włoskim ministerstwem kultury. Pokaz filmu „Rzymskie wakacje” odbędzie się w niedzielę 24 lipca 2022.

Wydarzenie jest bezpłatne, dla widzów zostanie przygotowane 600 miejsc siedzących, które zostaną zajęte przez pierwsze osoby, które będą chciały uczestniczyć w pokazie filmowym.

Wyświetlany film będzie zrestaurowaną wersją słynnej komedii romantycznej z udziałem gwiazd Gregory’ego Pecka i Audrey Hepburn.

Początek pokazu zaplanowany jest na godzinę 21:30. Ekran będzie ustawiony na murach Aureliana.

Przypomnijmy, że film „Rzymskie wakacje” był filmowany w Rzymie w studiach Cinecittà i w prawdziwych lokalizacjach w całym mieście. W filmie można zobaczyć, jak wyglądały Schody Hiszpańskie czy np. Usta Prawdy w 1953 roku. Za rolę księżniczki Anny Audrey Hepburn w 1954 zdobyła Oscara za rolę najlepszej aktorki pierwszoplanowej.

Źródło: https://www.romacinemafest.it/

Fot. By Trailer screenshotLicencing information :https://web.archive.org/web/20080321033709/http://www.sabucat.com/?pg=copyright and http://www.creativeclearance.com/guidelines.html#D2 – Roman Holiday trailer, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2470303

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?