Ze względu na wczorajsze ataki terrorystyczne w stolicy Belgii na rzymskich lotniskach anulowano wszystkie loty z i do Brukseli.

Na rzymskich lotniskach Fiumicino i Ciampino panuje podwyższony stopień zagrożenia po atakach bombowych na brukselskim lotnisku i metrze w dniu 22 marca 2016. W życie wcielono środki zapobiegawcze w postaci intensywniejszych patroli i przeszukiwań.

W samej stolicy Włoch zintensyfikowano środki bezpieczeństwa w strefach wrażliwych takich jak miejsca najchętniej odwiedzane, główne szlaki komunikacyjne i środki komunikacji.

środki bezpieczeństwa zostaną podwyższone także podczas uroczystości towarzyszących obchodom świąt wielkanocnych, np. w Wielki Piątek w Koloseum, gdzie uroczystości poprowadzi papież Franciszek oraz podczas mszy w Wielką Niedzielę 27 marca na Placu Świętego Piotra.

Wieczorem w dniu brukselskich zamachów w kolorach belgijskiej flagi narodowej została podświetlona fontanna di Trevi oraz ratusz miejski. W miejscach tych zebrali się mieszkańcy Rzymu, by upamiętnić ofiary zamachów terrorystycznych w Brukseli.

Brussels-attacks-041
fot. http://www.belfasttelegraph.co.uk/

Źródło: www.wantedinrome.com

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?