Błękitna Flaga to nazwa programu, którego celem jest promocja ochrony środowiska w miejscowościach nadmorskich, kąpieliskach i przystaniach jachtowych. Przyznawaniem wyróżnienia zajmuje się Fundacja na rzecz Edukacji Ekologicznej (Foundation for Environmental Education – FEE).

Ośrodki spełniające założenia programu uzyskują prawo do używania znaku błękitnej flagi. Takie plaże są oczywiście w okolicach Rzymu. Oprócz jakości wody, FEE bierze pod uwagę system zarządzania odpadami i recyklingu na plaży, ilość ścieżek pieszych i rowerowych oraz terenów zielonych, a także obecność ratowników.

Przed sezonem letnim 2023 w regionie Lazio wokół Rzymu 10 plaż otrzymało status Bandiera Blu (Błękitnej Flagi) za wysokie standardy jakości wody. Do wielu z nich można dojechać środkami komunikacji publicznej.

Gdzie znajdują się plaże Bandiera Blu w Lazio w 2023 roku? Plaże wyróżnione symbolem Błękitnej Flagi można znaleźć w Latina, Saubaudia, S. Felice Circeo, Terracina, Sperlonga, Gaeta, Trevignano Romano, Fondi i Minturno.

Źródło: http://www.bandierablu.org/

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?