Jak podaje agencja informacyjna ANSA, premier Włoch Mario Draghi (na zdjęciu) ogłosił wprowadzenie superpaszportu covidowego w okresie od 6 grudnia 2021 do 15 stycznia 2022. Ten system będzie wykluczał osoby z wielu aktywności osoby, które nie zdecydowały się na szczepienie przeciwko Covid-19.

Działanie zostało zaaprobowane jednogłośnie przez gabinet premiera w tym tygodniu. Na razie zaplanowane jest na okres od 6 grudnia do 15 stycznia, ale zastrzega się możliwość jego wydłużenia.

Superpaszport covidowy będzie będzie prawdopodobnie również wymagany do korzystania z transportu publicznego.

Czym jest superpaszport? To rozszerzenie istniejącego systemu zielonego cyfrowego certyfikatu obowiązującego od lata tego roku w Unii Europejskiej, ale z zastrzeżeniem, że dotyczyć będzie jedynie osób, które są zaszczepione lub są ozdrowieńcami. Nie będzie dotyczyć osób niezaszczepionych z negatywnym wynikiem testu.

Celem jest ograniczenie skutków czwartej fali zachorowań. Osoby posiadające superpaszport będą mogły uczestniczyć w życiu kulturalnym, a bary i restauracje i sklepy pierwszej potrzeby nie zostaną zamknięte, nawet jeśli region Włoch zmieni kwalifikację do strefy żółtej lub pomarańczowej.

W strefach od żółtej w górę będzie obowiązek noszenia maseczek na zewnątrz.

Zmiany mają obowiązywać od 6 grudnia 2021.

Źródło: https://www.ansa.it/

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?