Papież Franciszek utworzył specjalny fundusz mający pomóc mieszkańcom Rzymu, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji z powodu kryzysu COVID-19. Pomoc skierowana jest ku osobom samotnym i rodzinom. Początkowa wartość funduszu to 1 milion euro. Fundusz nazywa się Fondo Gesù Divino Lavoratore i został zapoczątkowany przez Franciszka, jako biskupa Rzymu. Informację taką podał watykan 9 czerwca 2020.

Papież podkreślił, że jego myśli idą w kierunku tych osób, które żyją z prac dorywczych, mają nieregularne dochody, utraciły pracę, osób zarabiających w formie stawki godzinowej, stażystów, osób zajmujących się gospodarstwem domowym, małych przedsiębiorców, samozatrudnionych robotników. Papież zwrócił się do serca wszystkich mieszkańców Rzymu z prośbą o wpłaty na fundusz, który zarządzany będzie przez Caritas.

Na apel papieża odpowiedziała szybko burmistrz Rzymu, pani Virginia Raggi, która zadeklarowała wpłatę 500.000 euro, informując że w tym momencie jest istotne, by instytucje współpracowały ze sobą celem ochrony najsłabszych.

Źródło i fot.: http://www.diocesidiroma.it/nasce-il-fondo-gesu-divino-lavoratore-liniziativa-di-papa-francesco-per-la-diocesi-di-roma/

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?