Jak mówi sentencja łacińska „Roma locuta, causa finita”, czyli „Rzym przemówił, sprawa zakończona”. Papież Franciszek zajął jasne stanowisko wobec szczepień na COVID-19. Franciszek popiera szczepionki i zachęca do szczepienia się. Jest to jego zdaniem moralnym obowiązkiem każdego.

Wedle informacji włoskiej gazety „Il Fatto Quotidiano” oraz argentyńskiej „La Nación” papież Franciszek został zaszczepiony 13 stycznia 2021. Obie gazety powołują się na źródła zbliżone do Watykanu.

Watykan poinformował o rozpoczęciu programu szczepień. Zgodnie z harmonogramem w pierwszej kolejności rozpoczęto szczepienia personelu medycznego i pielęgniarskiego, następnie osób chorych, a potem pozostałych, rozpoczynając od najstarszych wiekiem.
Szczepionki są podawane w Auli Pawła VI, której rozmiary pozwalają na zachowanie dystansu społecznego.

Papież otrzymał szczepienie prawdopodobnie 13 stycznia, zaraz po członkach Gwardii Szwajcarskiej.

Przypomnijmy, że stanowisko papieża zaprezentowane w wywiadzie telewizyjnym jest jasne. Papież popiera szczepienia i zachęca, by się szczepić. Zdaniem Franciszka nieszczepienie się jest wystawianiem na ryzyko nie tylko swojego zdrowia i życia, lecz także zdrowia i życia innych osób. Odnosząc się do oporu grup antyszczepionkowców określił go jako „samobójczy negacjonizm” a szczepionkę określił mianem „etycznej i koniecznej”.

Papież emeryt Benedykt XVI, który ma 93 lata i mieszka w domu w Ogrodach Watykańskich również wyraził jasne stanowisko w sprawie szczepień i otrzymał pierwszą dawkę, gdy nadeszła jego kolej.

Źródło: https://www.vaticannews.va
fot. By Arne Müseler / www.arne-mueseler.com, CC BY-SA 3.0 de, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=98215942

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?