Papież Franciszek przyznał na spotkaniu w Watykanie, że ma problem z obsługą nowych technologii. 81-letni papież przyznał, że nie nie wie jak używać Internetu, sieci społecznościowych czy telefonów komórkowych. Przyznał, że gdy chce wysłać email, pisze go odręcznie, a sekretarz przepisuje i wysyła. Franciszek nie potrafi używac i dlatego nie posiada także telefonu komórkowego. sieci społecznościowe także są mu nieznane, choć posiada aktywne konto na Twitterze. Konto jest obsługiwane przez jego współpracowników.

Na spotkaniu papież ogłosił informację, że w tym roku świętym stanie się zmarły w 1978 roku papież Paweł VI, reformator kościoła. Ogłaszając tę informację papież zażartował, że on sam i jego poprzednik Benedykt są na „liście oczekujących do świętości”.

Być może papież nie zna się na nowych technologiach, ale poczucie humoru go nie opuszcza.

Źródło: https://www.thelocal.it, fot. Jeffrey Bruno from New York City, United States – This file has been extracted from another file: Canonization 2014- The Canonization of Saint John XXIII and Saint John Paul II (14036966124).jpg, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=32436736

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?