Atac

Także transport publiczny w Rzymie przygotowuje się na fazę drugą znoszenia obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa, która zaplanowana jest na 4 maja 2020. Transport publiczny w Rzymie jest obecnie testowany w celu kontroli przepływu pasażerów w okresie poluźniania ograniczeń.

Testy przeprowadzane są na kilku stacjach metra od piątku 24 kwietnia. Grupy pasażerów są kontrolowane pod kątem sposobu i czasu przemieszczania oraz odległości wymaganych do zachowania.
Podobne testy są wykonywane na kilku liniach autobusowych.

Celem testów jest ograniczenie tłumów pasażerów w godzinach szczytu. Prawdopodobną liczbą dla autobusów ma być 30 osób w pojeździe i 300 osób na wagon metra.

Pasażerowie mają zachować dystans jednego metra od siebie, a kierowca będzie miał możliwość niezatrzymania się na przystanku, jeśli autobus osiągnął maksymalnie dozwoloną liczbę pasażerów.

Noszenie maseczek ma być zalecane, ale nie obowiązkowe, głównie ze względu na brak maseczek. Pasażerowie oczywiście muszą nabywać bilety online, myć ręce tak często jak to możliwe, nie dotykać twarzy podczas podróży pojazdem, a na stacjach metra trzymać się wyznaczonych tras prowadzących ich w danym kierunku.

Miasto Rzym, na czele z burmistrz Virginią Raggi, zachęca także do korzystania z rowerów i elektrycznych hulajnóg.

Źródło: www.ansa.it

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?