Przypominamy, że od czwartku 20 stycznia w Rzymie i w całych Włoszech obowiązują nowe obostrzenia związane z przeciwdziałaniem pandemii Covid-19.

Od 20 stycznia paszport covidowy jest wymagany do wizyty u fryzjera, kosmetyczki czy barbera. Tak ma być przynajmniej do 31 marca 2022 roku. Klienci niestosujący się do nowych zasad muszą się liczyć z mandatami od 400 do 1000 euro. Pracownikom bez wymaganych zaświadczeń może grozić kara nawet do 1500 euro.

Włochy wdrażają obecnie wykorzystanie superpaszportu covidowego. „Zwykły” paszport covidowy można uzyskać po pełnym zaszczepieniu, przechorowaniu koronawirusa lub negatywnym teście. Wersja „super” ograniczona jest dla ozdrowieńców i osób w pełni zaszczepionych.

Już od 10 stycznia superpaszport jest wymagany do korzystania ze środków transportu publicznego, w barach i restauracjach (także w ogródkach lokali), w siłowniach i hotelach oraz kinach, teatrach i stadionach sportowych.

Od 1 lutego 2022 roku podstawowy paszport będzie wymagany do wizyt w urzędach, bankach i na poczcie.

Włoski rząd jest obecnie w trakcie układania listy sklepów, które nie są sklepami pierwszej potrzeby, w których wymagany będzie paszport.

Osoby niezaszczepione będą mieć dostęp do sklepów i usług pierwszej potrzeby, takich jak sklepy spożywcze, apteki, stacje benzynowe.

1 lutego rząd ma także przedstawić jednorazowy mandat dla osób niezaszczepionych powyżej 50 roku życia. Zasada obowiązkowych szczepień dla tej grupy wiekowej dotyczy zarówno obywateli Włoch jak również cudzoziemców przebywających we Włoszech.

Źródło: https://www.ansa.it/

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?