Włoski rząd ogłosił przedłużenie obostrzeń do końca bieżącego miesiąca. Zatem do końca kwietnia 2021 cały kraj pozostaje podzielony na strefy czerwone i pomarańczowe, żółtych niestety nie ma.
Po feriach wielkanocnych, od 7 kwietnia, istniejące zakazy pozostaną w mocy i potrwają do 30 kwietnia 2021. Rzym i okolice pozostają strefą czerwoną.

Jak donosi agencja informacyjna ANSA, zakazy nie zostaną poluzowane nawet w strefach pomarańczowych. Najsurowsze zasady obowiązują, jak dotychczas w strefach czerwonych, w których bary i restauracje są nieczynne, mogą oferować jedynie usługi na wynos i z dowozem. Czynne są jedynie sklepy z artykułami pierwszej potrzeby, a podróżowanie jest zabronione. W strefach pomarańczowych bary i restauracje są nieczynne, ale sklepy są otwarte. Mieszkańcy mogą opuszczać swoje miejscowości do pracy, w sprawach zdrowotnych oraz nagłych wypadkach.

Muzea i miejsca wykopalisk pozostają nieczynne do końca kwietnia.

Pracownicy służby zdrowia mają się obowiązkowo zaszczepić.

Po feriach wielkanocnych zostaną otwarte szkoły, dla roczników od klasy pierwszej do gimnazjum. Obowiązuje to we wszystkich strefach, także czerwonych.

Źródło i fot.: https://www.ansa.it/

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?