Ogromna część terytorium Włoch wraca do lockdownu. Będzie obowiązywać w okresie od 15 marca do 5 kwietnia 2021 i będzie to prawie takie samo zamknięcie, jakiego ten kraj doświadczył rok temu, podczas pierwszej fali koronawirusa. Od poniedziałku 14 marca 2021 mają być zamknięte szkoły, restauracje, muzea. Cały kraj pozostaje podzielony na strefy: od czerwonej, przez pomarańczową, do żółtej. Posunięcie rządowe związane jest z bardzo dużym wzrostem zakażeń na koronawirusa. Wśród nowych przypadków jest mnóstwo osób wymagających hospitalizacji i leczenia na oddziale intensywnej terapii.

Rzym i cały region Lacjum otrzymał kwalifikację czerwonej strefy. Oprócz Rzymu i okolic do czerwonej strefy trafiają: Basilicata, Kampania, Emilia Romagna, Friuli Venezia Giulia, Lombardia (Mediolan), Marche, Molise, Piemont, Apulia, Wenecja Euganejska oraz Trydent. Reszta kraju została zaklasyfikowana jako strefa pomarańczowa o średnim poziomie zakażeń, za wyjątkiem Sardynii, która jest strefą białą z bardzo niskim poziomem zakażeń. Od 15 marca nie ma stref żółtych.

W czerwonych strefach nieczynne są sklepy sprzedające inne towary niż artykułu pierwszej potrzeby, salony fryzjerskie, kosmetyczne, restauracje i muzea. Zamknięte są wszystkie szkoły, także przedszkola. Dzieci i młodzież przechodzą na nauczanie zdalne. Sklepy z żywnością oraz apteki pozostają otwarte.

Obowiązuje zakaz opuszczania domów, poza sytuacjami niezbędnymi, takimi jak wyjście do pracy, czy w sprawach zdrowotnych.

Do tego jeszcze na poziomie ogólnokrajowym zasady czerwonej strefy mają obowiązywać w okresie świąt wielkanocnych. Do czerwonej strefy trafią automatycznie regiony, w których liczba zakażeń przekroczy 250 przypadków tygodniowo na 100.000 mieszkańców.

Źródło: https://www.ansa.it/

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?