Władze Rzymu obawiając się zniszczenia okolic fontanny Quattro Fontane blokują plany filmowania wyścigu samochodowego przy Quattro Fontane. Ujęcia miałyby być częścią nowego filmu o przygodach agenta 007, który częściowo filmowany ma być w stolicy Włoch. Kolejna część przygód Jamesa Bonda nosi tytuł „Spectre”, a rolę agenta 007 wcielił się ponownie brytyjski aktor Daniel Craig. Producenci nowego, już 24 z kolei odcinka przygód agenta Jej Królewskiej Mości, planowali duże sekwencje wyścigu w godzinach nocnych wokół Rzymu.

Jednakże władze Rzymu odmówiły zgody na filmowanie ujęć w okolicach fontanny Quattro Fontane między Via del Quirinale a Via XX Settembre w obawie, że XVI-wieczne konstrukcje są zbyt kruche i gdyby zdarzył się wypadek, nie wytrzymają zderzenia z rozpędzonym Astonem Martinem. Ponadto fontanny są obecnie remontowane, a koszt tych prac opiewa na 320.000 euro. Koniec remontu planowany jest na koniec lutego.

Prace filmowe rozpoczynają się w Rzymie 19 lutego 2015 i planowane są do końca marca. Jedną z najciekawszych scen ma być lądowanie Jamesa Bonda ze spadochronem na XV-wiecznym moście Ponte Sisto, między Campo de’ Fiori a Trastevere.

Reżyserem nowego „Bonda” jest Brytyjczyk Sam Mendes, odpowiedzialny także za ostatnią część „Skyfall”. Gotowy film ma się pojawić w kinach 6 listopada 2015.

Piazza_Quattro_Fontane_270deg_Pano

Źródło: www.wantedinrome.com

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?