Prefekt Mediolanu, Francesco Paolo Tronca, został wyznaczony przez włoskiego ministra spraw wewnętrznych do objęcia władzy w rzymskim magistracie. Zmiana była konieczna, po tym jak burmistrz Rzymu Ignazio Marino został zmuszony do rezygnacji ze stanowiska 30 października 2015 roku kiedy z zarządzania stolicą zrezygnowała jego własna partia Partito Democratico, a także opozycja. Ignazio Marino rządził w Rzymie dwie i pół kadencji.
Tronca objął sery 1 listopada. Jednym z jego pierwszych obowiązków było powitanie papieża Franciszka na miejskim cmentarzu Campo Verano na tradycyjnej mszy z okazji Dnia Wszystkich Świętych.
Tronca to rodowity Sycylijczyk. Zajmował się sprawami bezpieczeństwa na wystawie światowej Expo w Mediolanie w 2015. Był chwalony za to, że udało się uchronić to wydarzenie od korupcji i zorganizowanej przestępczości. Jest fachowcem od bezpieczeństwa publicznego, imigracji, mediacji i obrony cywilnej. Będzie rządził Rzymem do czasu wyboru nowego burmistrza, które odbędą się prawdopodobnie wiosną 2016. Przed nim z pewnością niełatwe zadanie, ponieważ za miesiąc w Rzymie rozpoczynają się obchody Roku Jubileuszowego, na które do Wiecznego Miasta przyjadą miliony pielgrzymów z całego świata.

Italy Rome New Chief

Francesco Paolo Tronca, w środku
fot. http://news.yahoo.com/

Źródło: http://news.yahoo.com/

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?