New Swiss Guards at Vatican

Dziś, 6 maja 2014 roku w Watykanie zaprzysiężono 30 nowych rekrutów w szeregi Gwardii Szwajcarskiej. Rekruci złożyli przysięgę wierności papieżowi podczas ceremonii w obecności papieża Franciszka. Rekruci przysięgali trzymając jedną dłoń na sztandarze Gwardii i jednocześnie unosząc trzy palce drugiej dłoni, co symbolizuje Trójcę Świętą.

Dzisiejsza uroczystość jest, jak co roku, upamiętnieniem wydarzeń z 6 maja 1527 roku, kiedy 147 strażników z Gwardii Szwajcarskiej zginęło broniąc papieża Klemensa VII przed armią Imperium Rzymskiego. Papieżowi Klemensowi udało się uciec.

Gwardia Szwajcarska jest uważana za najstarszą istniejącą nieprzerwanie armię świata. W roku 2006 świętowała 500-lecie swojego istnienia. Wszyscy chętni do służenia w gwardii muszą posiadać obywatelstwo szwajcarskie i muszą być kawalerami w wieku 19-30 lat. Innymi wymogami jest zaliczenie treningu wojskowego i wzrost minimum 174 cm. Poza ochroną papieża gwardia wypełnia obowiązki podczas różnych ceremonii. Gwardziści pozostają w służbie przez okres od 2 do 25 lat.

VIDEO Zaprzysiężenie nowych członków Gwardii Szwajcarskiej 6 maja 2014

Źródło: https://www.facebook.com/gsp1506

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?