W poniedziałek 23 stycznia 2023 roku uruchomiono nowe, bezpośrednie połączenie kolejowe między stacją Rzym Tiburtina a stacją Rogoredo w Mediolanie.


Pociąg Frecciarossa należący do kolei dużych prędkości, jadąc z Rzymu do Mediolanu, pokona tę trasę w zaledwie dwie godziny i 45 minut – ogłosiły włoskie koleje państwowe.

Połaczenie na trasie Rzym-Mediolan to bezpośrednia usługa, która jednak omija centralne dworce kolejowe obu tych wielkich miast. Do Milano Centrale oraz do Roma Termini można jednak z nich łatwo dotrzeć.

Pociąg będzie odjeżdżał z Roma Tiburtina o 05.30 i przybędzie do Mediolanu Rogoredo o 08.15, a pociąg odjeżdżający z Rogoredo o 20.44 przybędzie do stolicy Włoch o 23.29. Trasę w obie strony można pokonać w jeden dzień, spędzając w Mediolanie większość dnia.

Nie jest to oczywiście pierwsze połączenie na tej trasie, ale na pewno najszybsze. Tym samym liczba codziennych połączeń na trasie Rzym-Mediolan wzrosłą do 90 (w tym jest siedem połączeń bezpośrednich).

Źródło: https://www.trenitalia.com/

Fot. By Rob Dammers – Rome Termini Frecciarossa 1000 stel 49 Milano C Le, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=66189606

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?