Awentyn to wysunięte najbardziej na południe wzgórze w starożytnym Rzymie. Burmistrz Rzymu, pani Virginia Raggi, poinformowała, że miasto zasadzi w miejskim ogrodzie na Awentynie 340 nowych sadzonek róż. Ogród nazywa się Roseto Comunale, zajmuje powierzchnię 10.000 metrów kwadratowych i leży naprzeciwko Circus Maximus. Jest to największa akcja sadzenia w nim nowych kwiatów od 10 lat! Była ona jednak niezbędna, ponieważ wiele z kwiatów rosnących dotychczas w Roseto Comunale zostało zabitych przez niezidentyfikowanego szkodnika roślin.

Historia ogrodu sięga lat 30-tych XX stulecia, kiedy hrabina Mary Gayley Senni zaprojektowała ogród z zamiarem sadzenia w nim różnych gatunków róż. Wcześniej przez prawie 300 lat w tym miejscu był żydowski cmentarz. Aby uczcić pamięć pochowanych, ścieżki w Roseto Comunale są rozplanowane w kształcie chanukiji, czyli dziewięcioramiennego świecznika, który jest zapalany podczas święta Chanuka.

Róże zostały zasadzone w ciągu kilku ostatnich dni przez pracowników ogrodu różanego Roseto Comunale. Przy roślinach zainstalowano tabliczki informujące o nazwach i pochodzeniu roślin w języku włoskim i angielskim.

Źródło: https://twitter.com

By MM – Foto propria, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=767361

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?