W związku ze znacznym wzrostem zachorowań, rząd centralny we Włoszech, w porozumieniu z władzami regionalnymi, zdecydował się na wprowadzenie nowych, dość radykalnych obostrzeń. Obecnie wprowadzone regulacje obowiązują przynajmniej do 24 listopada.

Nowe regulacje mają na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Przede wszystkim wycelowane są w redukcję społecznych interakcji, zwłaszcza w godzinach nocnych.

Według słów premiera Giuseppe Conte (na zdjęciu), stąd daleka jeszcze jest droga do ogólnokrajowego zamknięcia, czy godziny policyjnej dla całego kraju.

Bary, puby i restauracje
Od soboty 24 października wszystkie bary, puby, restauracje, lodziarnie i cukiernie muszą zamknąć się o godzinie 18:00. Restauracje mogą do północy serwować jedzenie na wynos.

Usługi gastronomiczne serwujące jedzenie i napoje mogą być czynne w godzinach 05:00-18:00. Zabronione jest spożywanie jedzenia i picia w miejscach publicznych po godzinie 18:00.

W restauracjach przy stoliku mogą siedzieć maksymalnie 4 osoby. Wyjątek stanowią osoby zamieszkujące jedno gospodarstwo domowe.

Zabronione są przyjęcia religijne i świeckie, w tym wesela.

Siłownie, baseny, sale bingo
Nowe regulacje powodują zamknięcie siłowni, basenów, centrów spa, kasyn, sal bingo i usług bukmacherskich.

Kina i teatry
Wszystkie kina, teatry, sale koncertowe zostają zamknięte. Wyjątkiem są muzea, które pozostają otwarte, ale przy ściśle zachowanych regulacjach.

Podróżowanie
Regulacje zalecają wstrzymanie się od podróżowania, zarówno transportem prywatnym, jak i publicznym, chyba że jest to absolutnie konieczne lub w celu wykonywania czynności, które nie zostały zawieszone.
Można się jednak przemieszczać pomiędzy regionami Włoch.

Szkoły
Przedszkola, szkoły podstawowe i średnie pozostają otwarte. Odbywają się w nich zajęcia stacjonarne. Szkoły wyższe mają zalecenie odbywać przynajmniej 75 procent zajęć w formie zdalnej.

W miarę możliwości zaleca się wykonywanie pracy w formie zdalnej.

Źródło i fotografia: https://www.ansa.it/

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?