Watykan, a właściwie Muzeum watykańskie, uruchomiło nową trasę kolejową, jest to połączenie Watykan-ogrody Castel Gandolfo. Ogrody oddalone są o 25 km na południowy-wschód od Rzymu. Połączenie jest zaplanowane jako połączenie stałe, nie sezonowe.

12 sierpnia 2015 rozpoczynają się też specjalne oferty wycieczek. Trasa zaczyna się wizytą w Muzeum Watykańskim (pierwszeństwo wejścia). Następnie uczestnicy spędzą godzinę w ogrodach watykańskich, gdzie wsiądą do pociągu na stacji położonej wewnątrz Watykanu. Ta stacja kolejowa została zbudowana w latach 30-tych XX wieku i do niedawna była zarezerwowana wyłącznie do użytku dla papieży. Uczestnicy wycieczki pociągiem udadzą się do Albano Laziale, a stamtąd busem do Castel Gandolfo na zwiedzanie ogrodów. Na koniec wycieczki uczestnicy wrócą na stację kolejową S. Pietro w Rzymie. Całkowity koszt wycieczki to 40 euro. W ofercie przewodnik audio w językach: angielskim, włoskim i hiszpańskim.
Ogrody W Castel Gandolfo zostały otwarte dla publiczności w marcu 2014 roku. Zajmują one teren o powierzchni 30 ha. Na ich terenie znajdują się rzymskie ruiny z czasów cesarza Domicjana, święte dęby, aleje różane, ogrody magnolii, a także niesamowite widoki an jezioro Albano.
Castel Gandolfo funkcjonuje jako siedziba papieży od XVII stulecia. Dopiero obecny papież Franciszek zerwał z tradycją spędzania całego lata w Castel Gandolfo.

Więcej informacji na temat tej oferty znajduje się na stronach Muzeum Watykańskiego.

castel gandolfo gardens
fot. http://www.catholicnewsagency.com/

Źródło: http://www.museivaticani.va

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?