W Rzymie wielka sensacja, ponieważ wkrótce zostaną pokazane światu bezcenne skarby gromadzone przez jedną z najstarszych rzymskich dynastii, rodzinę Torlonia. W zeszłym tygodniu zostały dopięte szczegóły prawne między włoskim ministerstwem kultury a fundacją rodziny Torlonia.
Wedle zapisów zawartego porozumienia pokazane zostanie 60-90 prac z liczącej 620 sztuk kolekcji dzieł sztuki. Publiczność będzie mogła je zobaczyć w drugiej połowie 2017 roku.

Rodzina Torlonia wzbogaciła się na prowadzeniu interesów w sektorze bankowości w XVIII stuleciu, a jej członkowie zajmowali się kolekcjonowaniem antycznych dzieł sztuki, często przyjmując prace mistrzów w zastaw za udzielane pożyczki. Dzieła ostatnim czasem znajdują się w piwnicach pałacu należącego do rodziny, który został za ich życzeniem przebudowany na apartamentowiec.

Rząd włoski wielokrotnie czynił prośby o pokazanie kolekcji światu. Rodzina Torlonia przez wiele lat konsekwentnie odmawiała. Wygląda na to, że porozumienie zostało osiągnięte i Rzymianie oraz inni chętni obejrzą przynajmniej część gromadzonych przez lata dzieł sztuki.

torlonia_figurka

Źródło: http://www.thelocal.it/

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?