W Bioparco di Roma, czyli w rzymskim zoo, przyszła na świat zebra zagrożonego gatunku. Zebra pręgowana, inaczej zebra Grevy’ego, jest gatunkiem sklasyfikowanym jako zagrożony wyginięciem, więc przyjście na świat małej zebry w zoo jest hucznie świętowane. W ciągu ostatnich 30 lat populacja tego gatunku zmniejszyła się na świecie aż o 80%. Na wolności żyje zaledwie 3.000 osobników, głównie na sawannach w Afryce wschodniej.

Mała zebra urodziła się w nocy z 27 na 28 sierpnia 2019, na imię ma Fiamma.

10-dniowe źrebię jest zdrowiutkie, w świetnej kondycji i zostało zaprezentowane światu w weekend.

Rzymskie zoo uczestniczy w międzynarodowym programie zachowania zagrożonych gatunków. W zoo przebywa grupa zebr pręgowanych, między nimi Fiamma i jej mama Bella.

Jest to dodatkowy argument by odwiedzić rzymskie zoo w najbliższym czasie. Przypominamy, że zoo mieści się pod adresem Viale del Giardino Zoologico, 1, 00197 Roma RM, Italy. Dzieci do ukończenia 10 roku życia lub poniżej 1 m wzrostu mają wstęp darmowy.
Bilety dostaniemy w cenach: normalny 16 euro, dzieci powyżej 10 roku życia i 1 m wzrostu 13 euro, osoby niepełnosprawne 10 euro, osoby powyżej 65 roku życia 13 euro.

Na zdjęciu mała Fiamma z mamą.

Źródło: http://www.bioparco.it/english/

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?