Amerykański serwis streamingowy Netflix swoim kolejnym krokiem podkreśla silne związki z Rzymem. Potwierdzona została informacja, że Netflix w przyszłym roku otworzy filię w Rzymie.

Dokładna lokalizacja nie została jeszcze potwierdzona, wiemy jedynie, że w rzymskiej filii zatrudnionych będzie około 30 osób, które będą zajmować się marketingiem, public relations i produkcją.

Netflix podkreślił swoje powiązania z Rzymem poprzez produkcję w Wiecznym Mieście seriali „Suburra”, „Baby” oraz niedawną pełnometrażową produkcję „Dwóch papieży” z Anthonym Hopkinsem i Jonathanem Prycem.

Firma Netflix jest również od dwóch lat sponsorem rzymskiej choinki na Piazza Venezia, zwanej żartobliwie przez mieszkańców Rzymu „Spelacchio”.

Przyglądając się sprawie dokładniej można też zauważyć, że firma Netflix zakłada filię w Rzymie, by spełnić włoskie wymogi podatkowe, które nakładają na wszystkie działające na terenie Włoch firmy streamingowe, by posiadały one siedzibę na terenie Włoch.

Źródło: https://www.screendaily.com/, fot. By Brian Cantoni – https://www.flickr.com/photos/cantoni/10715878456, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=57069789

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?