O pomyśle utworzenia platformy streamingowej poświęconej włoskiej kulturze mówi się od wiosny 2020 roku. Pomysł powodowany jest oczywiście problemami z dostępem do oferty kulturalnej i kiepską sytuacją branży kulturalnej w związku z epidemią COVID-19. Włoskie ministerstwo kultury podało informację, że platforma z płatnym dostępem do włoskiej sztuki, muzyki, tańca czy teatru powinna wystartować w najbliższych tygodniach. Jest już znane logo i nazwa serwisu oraz adres, pod którym ma funkcjonować.

Platforma ma się nazywać ITsART. Jej logo ma wyglądać tak:

Adres internetowy, pod którym ITsART będzie dostępny to https://www.itsart.tv/.

Za projektem stoją włoski bank inwestycyjny Cassa Depositi e Prestiti (CDP) oraz serwis streamingowy filmów z Mediolanu, dostępny również w Polsce o nazwie Chili. Włoskie ministerstwo kultury działa jako dyrektor tego projektu, a także jako podmiot finansujący, który zainwestował w niego 10 mln euro z funduszu odbudowy. Bank CDP wyłożył 9 mln euro.

Projekt wzbudza spore kontrowersje. Krytycy wytykają angielskojęzyczną nazwę, choć chwalą logo na kolory włoskiej flagi. Przypomniano także, że państwowy nadawca publiczny RAI posiada już od lat serwis streamingowy Rai Play, którego oferta obejmuje wiele programów poświęconych kulturze.

Źródło: https://www.facebook.com/ITsART-107345801077158

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?