Najstarsza apteka w Rzymie, czyli Farmacia S. Maria della Scala, znajduje się na pierwszym piętrze zakonu karmelitów bosych w rzymskiej dzielnicy Trastevere. Początki apteki sięgają XVI stulecia. Wówczas apteka została założona i głównie działała na potrzeby zdrowotne braci zakonnych. Przygotowywano w niej specyfiki z roślin i ziół, które bracia zakonni hodowali w zakonnym ogrodzie. Po pewnym czasie apteka otworzyła się na klientelę spoza murów zakonnych. Z usług apteki korzystali zamożni mieszkańcy Rzymu, kardynałowie, a nawet lekarze opiekujący się kolejnymi papieżami. Z tego względu apteka bywała nazywana „apteką papieską”.

W połowie XX wieku apteka zaprzestała sprzedaży naturalnych środków leczniczych, ponieważ zakonnicy nie uprawiali już ogrodu. Całkowite zamknięcie nastąpiło w roku 1978.
Obecnie aptekę farmacia antica można ciągle zwiedzać. Wystrój jest nietknięty, jak widać na zdjęciach, w gablotach stoją stare zioła i środki lecznicze. Aby zwiedzać aptekę należy się koniecznie umówić wcześniej po numerem telefonu (0039) 065806233.

Źródło: https://www.visiteromasotterranea.it/, http://www.060608.it/

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?