W Polsce lato i plażowanie już raczej za nami, ale na południu Europy można ciągle spędzić miłe chwile na plaży. Będąc w Rzymie nastawiamy się na zwiedzanie, ale co zrobić z wolnym dniem, kiedy już zobaczyliśmy wszystko, co było w planach? Jedziemy na plażę. Oto subiektywne zestawienie najlepszych plaż w pobliżu Rzymu.

SABAUDIA (80 km)

Krystalicznie czysta woda i piasek Sabaudii plus niewielu turystów, na pewno nie we wrześniu. Oprócz dojazdu samochodem dostępna jest opcja pociągu z rzymskiej stacji Termini do Priverno-Fossanov, a stamtąd 20 minute autobusem na plażę.

SANTA MARINELLA (60 km)

Na plażę Santa Marinella dotrzemy pociągiem w godzinę. Odjazd również ze stacji Termini. Tutaj jednak spotkamy więcej turystów, których przyciąga czysta plaża i przejrzysta woda. Dodatkową atrakcją są restauracje ze świeżymi owocami morza.

FREGENE (40 km)

Jeśli szukasz imprezy, gwaru, muzyki – to opcja dla ciebie. Imprezy na plaży, dyskoteki, tłumy bawiących się osób – wszystko to we Fregene. Tutaj również dotrzemy pociągiem ze stacji Termini w zaledwie pół godziny. Następnie 10 minut busikiem i jesteśmy na plaży.

SPERLONGA (150 km)

Droga do Sperlongi zajmie nam więcej czasu. Początek wycieczki to stacja Termini, skąd godzinę jedziemy pociągiem do Fondi-Sperlonga, a następnie 15 minut autobusem na plażę. W Sperlonga oprócz plaży otrzymujemy także zabytki antycznej architektury, np. grotę należącą do cesarza Tyberiusza.

sperlonga plaża

Źródło: http://leaveyourdailyhell.com/

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?