W zeszłym tygodniu w miejscowości Frattochie, około 19 kmm na południe od Rzymu otwarta została nowa restauracja McDonald’s. Nie byłoby to nic nadzwyczajnego, gdyby w jej ramach nie została udostępniona prawdziwa rzymska droga oraz …. trzy szkielety. Droga została odkryta w roku 2014, wcześniej była całkowicie zasypana.

Firma McDonald’s poniosła koszty renowacji antycznej drogi w kwocie 300.000 euro. Prace były przeprowadzone oczywiście pod nadzorem architektonicznym. I teraz jest to jedyne w świecie muzeum z restauracją tej firmy. Klienci McDonald’s mogą widzieć antyczną drogę podczas konsumpcji hamburgerów, a wszystko to dzięki przezroczystej podłodze.

Odkryty fragment drogi ma 45 m i pochodzi z okresu II i I wieku przed naszą erą i prawdopodobnie została wyłączona z użytku około 300 lat później. Wspomniane wcześniej szkielety trzech mężczyzn zostały zakopane na drodze raczej już po jej zniszczeniu.

Przy drodze są tablice informacyjne w języku włoskim i angielskim, a dla dzieci planowana jest specjalna trasa do zwiedzania i posiłek Happy Meal zwany tutaj Appia Meal 🙂

McDonald’s w Frattochie znajduje się jedynie 19 km na południe od Rzymu. Muzeum można zwiedzić w ramach krótkiej wycieczki poza miasto.

Frattochie mcdonalds_2

Frattochie mcdonalds_1
Fot. Wydział archeologii, sztuk pięknych i krajobrazu

Źródło: http://www.thelocal.it

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?