W Rzymie można oglądać mural przedstawiający Alberto Sordi i Virginię Raggi. Warto się jak zwykle pospieszyć, bo nie wiadomo, jak długo mural zostanie na ścianie budynku. Alberto Sordi włoskie aktora, piosenkarz i reżyser został namalowany razem z Virginią Raggi, obecną burmistrz Rzymu. Para siedzi na motocyklu, Sordi z przodu, Raggi za jego plecami. Scena przedstawiona na muralu nawiązuje do klasycznego filmu z Alberto Sordi „Un americano a Roma” (Amerykanin w Rzymie) z roku 1954.

Mural powstał w dzielnicy Trastevere z okazji 100 rocznicy urodzin Alberto Sordi, którego całe życie związane było z Rzymem. Dzieło znajduje się przy ulicy Via di S. Cosimato, przy której Sordi urodził się w 1920 roku.

Autorem muralu jest Harry Greb.

Alberto Sordi urodził się w Rzymie, pracę w filmie rozpoczął od dubbingowania Olivera Hardy’ego we włoskiej wersji filmów z Flipem i Flapem. W ciągu swojej długiej kariery zagrał m. in. u Felliniego w obrazach „Biały szejk” (1952) i „Wałkonie” (1953). Został uhonorowany także w Hollywood nagrodą Golden Globe Award dla najlepszego aktora w filmie komediowym za rolę w filmie „Szatan” z 1963 roku. Później także reżyserował. Był również członkiem jury konkursu głównego Festiwalu Filmowego w Berlinie w roku 1985. Zmarł w roku 2003, w jego pogrzebie wziął udział ponad milion osób.

Na zdjęciu Alberto Sordi w filmie Pod słońcem Rzymu (1948) (zdjęcie: pl.wikipedia.org)

Źródło: https://www.ilmessaggero.it/

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?