Państwo włoskie i kościół katolicki porozumiały się co do daty ponownej możliwości odprawiania mszy dla wiernych.
Ustalono datę zniesienia ograniczeń w organizacji mszy na 18 maja 2020. Od tego dnia, przy zachowaniu środków ostrożności, wierni będą mogli ponownie uczestniczyć w obrzędach liturgicznych.

Nie jest określona liczba osób maksymalnie mogących przebywać w budynku kościoła, takie ustalenia zostaną dokonane przez proboszcza dla każdej parafii.

Wierni muszą zachować odległość jednego metra, przy wejściu muszą znajdować się osoby w maseczkach i rękawiczkach pilnujące, by nie została przekroczona maksymalnie dozwolona liczba osób wewnątrz budynku. Oczywiście wierni wchodzący do kościoła także nosić środki ochrony osobistej, czyli maseczki. Wstępu nie mają osoby wykazujące objawy przeziębienia, gorączki itp. Wierni nie będą przekazywać sobie tradycyjnego znaku pokoju poprzez uściśnięcie ręki.

Msze w kościołach były zawieszone w całych Włoszech od 8 marca 2020. Od 4 maja powróciła możliwość uczestnictwa w mszy pogrzebowej. Przez ten cały czas kościoły pozostawały otwarte dla wiernych chcących pomodlić się w samotności.

Na zdjęciu kościół św. Franciszki Rzymianki w Rzymie (Santa Francesca Romana)

Źródło: www.ansa.it
fot. By Marcok – it.wikipedia.org – Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=3731272

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?