W wyścigu o fotel burmistrza Rzymu, którego finałem będą planowane na 2021 rok wybory, w szranki z obecną burmistrz Rzymu stanie bardzo młody kandydat, Federico Lobuono.
Virginia Raggi objęła stanowisko burmistrza Rzymu w roku 2016, a kadencja na tym stanowisku trwa pięć lat.

Lobuono ma zaledwie 20 lat, jest przedsiębiorcą, założycielem dwóch start-upów z obszaru komunikacji i publishingu. Urodził się w Bari, a w wieku 15 lat przeniósł się z matką do Rzymu i ze stolicą chce związać swoje dorosłe życie.

Federico Lobuono chce zawalczyć o głosy młodych wyborców, skupić się na ich talentach i pomysłach. Lobuono nie chce być kojarzony z żadną ze stron sceny politycznej. W swoim programie chce skupić się na 10 obszarach: kulturze i turystyce, transporcie, mobilności i transporcie, środowisku, gospodarce odpadami, praworządności, przejrzystości i bezpieczeństwie, szkołach i uniwersytetach, smart city oraz SID (Streamlining bureaucracy, Innovation and Digitisation), sporcie i polityce wobec młodych osób, przedmieściach i polityce społecznej, planowaniu przestrzennym, otwartym mieście, zaangażowaniu mieszkańców oraz aktywności obywatelskiej.

Źródło: https://roma.repubblica.it/
fot. Agencja ANSA

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?