Narodowe Muzeum Etruskie, czyli Museo Nazionale Etrusco di Villa Giulia to muzeum prezentujące zabytki cywilizacji etruskiej. Ma siedzibę w pałacu Villa Giulia w Rzymie, założone zostało w 1889 roku. Teraz jest oczywiście nieczynne, ale wzbudziło duże zainteresowanie mieszkańców Rzymu w mediach społecznościowych.

Inicjatywa została zainspirowana podobnymi wyzwaniami zapoczątkowanymi przez Rijksmuseum w Amsterdamie czy Getty w Los Angeles. Dyrektor Muzeum Etruskiego, Valentino Nizzo, wraz ze swoją żoną zapoczątkował akcję odtwarzania słynnych zabytków z Muzeum Etruskiego na sobie, bliskich i przedmiotach, jakie nas otaczają w domowym zamknięciu. Valentino Nizzo jako pierwszy wrzucił do mediów społecznościowych zdjęcie siebie z żoną jako pary ze słynnego sarkofagu z VI stulecia p. n. e. Swoim postem zachęcił swoich followersów, by spróbowali podjąć wyzwanie. I odzew był spory. Wiele osób opublikowało swoje zdjęcia przedstawiające odtworzone według swojego pomysłu słynne zabytki sztuki etruskiej opatrzone hashtagiem #lartetisomiglia.

Na zdjęciu Valentino Nizzo z żoną

Rezultat był bardzo ciekawy i ukazał pomysłowość i humor osób, które użyły do odtworzenia dzieł siebie, bliskich, zwierzęta domowe, zabawki, figurki akcji, przybory kuchenne.

Poniżej kilka przykładów z Facebooka Valentino Nizzo i Museo Nazionale Etrusco di Villa Giulia

Źródło: Facebook Valentino Nizzo i Museo Nazionale Etrusco di Villa Giulia

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?