W dniach 20 czerwca-21 lipca 2017 w Rzymie odbędzie się Letterature – Festival Internazionale di Roma. Miejsce wydarzeń to ponownie Basilica di Massenzio. Festiwalowe wydarzenia odbędą się w osiem wieczorów na przełomie czerwca i lipca.

W trakcie festiwalu zaproszeni znani autorzy zostaną poproszeni do napisania tekstu na wybrany temat, którym w tym roku jest Scrittori/Lettori: I banditi delle parole.

Festiwal odbywa się już po raz szesnasty. Lista zaproszonych gości obejmuje włoskich i światowych pisarzy, którzy w towarzystwie aktorów i muzyki na żywo będą czytać swoje prace.

Wśród zaproszonych są Hisham Matar (Libia), Amitav Ghosh (Indie), Colm Tóibín (Indie), Jenny Erpenbeck (Niemcy), László Krasznahorkai (Węgry), Viet Thanh Nguyen (Wietnam, USA) Lisa Hilton, Ali Smith oraz Hanif Kureishi (UK).

Wstęp na wydarzenia festiwalowe jest darmowy, ale bilety trzeba odebrać przed rozpoczęciem spotkań od godziny 20 w kasie na Via dei Fori Imperiali. Kto pierwszy ten lepszy, nie ma rezerwacji. Wszystkie odczyty zaczynają się o godzinie 21.

festiwal 2014
Spotkanie festiwalowe w roku 2014

Źródło: http://www.festivaldelleletterature.it/wp-content/uploads/2017/06/locandina-letterature_web.jpg

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?