W sobotę w Rzymie odbyła się demonstracja z okazji Międzynarodowego Dnia Eliminacji Przemocy wobec Kobiet. W czwartek wieczorem rząd włoski rozświetlił na czerwono fasadę swojej rzymskiej siedziby, aby pokazać swoje poparcie dla przypadającego następnego dnia, czyli 25 listopada, Międzynarodowego Dnia Eliminacji Przemocy wobec Kobiet.

Na fasadzie Palazzo Chigi-Odescalchi (przy Piazza Sancti Apostoli 80) wyświetlono również nazwiska 104 kobiet – ofiar kobietobójstwa – które zginęły w 2022 roku (do 20 listopada). Inicjatywa ta będzie powtarzana do północy w piątek wieczorem, kiedy to Koloseum również zmieni kolor fasady na czerwony.

Zaangażowanie włoskiego rządu w inicjatywę podkreśliła premier premier Giorgia Meloni, określając trzy kluczowe tematy walki z kobietobójstwem: „zapobieganie, ochrona i nieuchronność kary”. Włoska minister rodziny ogłosiła również budowę całodobowej infolinii dla ofiar przemocy i stalkingu.

W tym tygodniu w Rzymie odbędzie się szereg imprez z okazji Międzynarodowego Dnia Eliminacji Przemocy wobec Kobiet.

W sobotę pod hasłem Non Una di Meno (Ani jednej więcej) na Piazza della Repubblica o godz. 14.30 odbyła się demonstracja. Zgodnie z oczekiwaniami organizatorów na demonstracji spodziewa się około 50.000 uczestników.

Źródło: https://www.unic.un.org.pl/

Fot. Autorstwa Lalupa – Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=45877532

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?