Na niedawnej konferencji prasowej w burmistrz Rzymu, Pani Virginia Raggi i Pan Angelo Binaghi, prezes włoskiej federacji tenisowej, ogłosili, że część meczy tenisowych w ramach turnieju Italian Open zostanie rozegranych w samym centrum miasta, na historycznym placu Piazza del Popolo.

Mecze na Piazza del Popolo będą raczej meczami kwalifikacyjnymi, a reszta rozgrywek pozostanie w zwykłym miejscu, na kortach Foro Italico, koło Stadionu Olimpijskiego.

Runda prekwalifikacyjna ma się rozpocząć 5 maja 2018, a mecze turniejowe 13 maja. Italian Open to kobiecy oraz męski turniej tenisowy wchodzący w skład rozgrywek WTA Tour oraz ATP World Tour. Organizowany jest w Rzymie od 1935 roku, z przerwą w okresie II wojny światowej.

W Italian Open wezmą udział największe nazwiska: Serena Williams, Rafael Nadal i Novak Djokovic, a także zawodnicy z Włoch: Fabio Fognini, Andreas Seppi, Roberta Vinci oraz Sara Errani.

źródło: https://www.thelocal.it, fot. Niccolovecchiotti – Unknown, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=22529793. Fotografia przedstawia rozgrywkę tenisową pań w roku 1950 w Rzymie

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?