W poniedziałek 1 września 2014 odbył się w Rzymie Mecz Pokoju pod patronatem papieża Franciszka. Mecz rozegrano na Stadionie Olimpijskim i wzięły w nim udział obecne i byłe gwiazdy piłki nożnej.

Przed rozpoczęciem gry papież połączył się ze stadionem i na żywo pozdrowił zawodników, którzy zostali podzieleni na dwie drużyny nazwane od dwóch fundacji dobroczynnych: Scholas i Pupi. Mecz wygrała drużyna Pupi wynikiem 6:3.

Swój udział odwołał w ostatniej chwili Lionel Messi, tłumacząc się kontuzją, jednak wielki entuzjazm kibiców wzbudził Diego Maradona, rodak papieża z Argentyny. Z tego kraju przyjechali jeszcze Diego Simeone, Abel Balbo i Javier Zanetti. Zagrali również zawodnicy takiego kalibru jak Alessandro Del Piero, Roberto Baggio, David Trezeguet, Andrij Szewczenko i Carlos Valderrama.
W bramkach stanęli: Gianlugi Buffon i Francesco Toldo.

Mecz odbył się w luźnej i wesołej atmosferze zabawy. Piłkarze uśmiechali się i żartowali. Fundacje Scholas i Pupi otrzymają dochód z tego spotkania oraz z SMSów wysyłanych przez telewidzów oglądających to wydarzenie.

Mecz pokoju w Rzymie
Piłkarskie gwiazdy na Meczu Pokoju

Źródło: http://www.dailymail.co.uk/, http://www.demotix.com/

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?