Mauzoleum Romulusa na Via Appia Antica otworzyło swoje podwoje dla zwiedzających po ponad dwóch dekadach. Mauzoleum to zostało zbudowane na początku IV wieku n.e. Ma okrągły kształt i było zaplanowane jako część kompleksu poświęconego cesarzowi Maksencjuszowi. Mauzoleum poświęcone jest synowi cesarza, Romulusowi, który nosił takie samo imię jak legendarny założyciel Rzymu.

Budynek mauzoleum został zaprojektowany do pochówku członków rodziny cesarskiej i prawie na pewno znajdowały się w nim szczątki Romulusa, syna cesarza Maksencjusza, który zmarł jako nastolatek w roku 309 n.e.

Na niedawnym otwarciu z udziałem oficjalnych gości, burmistrz Rzymu Ignazio Marino określił budowlę jako „niebywałą perłę naszego dziedzictwa architektonicznego”, zaś ponowne otwarcie budowli jako „kolejny krok w kierunku realizacji ambitnego planu, jakim jest stworzenie największego na świecie parku archeologicznego, rozciągającego się od wzgórz Kapitolu w centrum Rzymu aż do Via Appia Antica”.

Burmistrz zapewnił, że planowane jest uruchomienie połączenia autobusowego między centrum miasta a mauzoleum jeszcze latem tego roku.
Odnowa mauzoleum rozpoczęła się w 2008 roku i kosztowała 900 tysięcy euro. Część prac została wykonana przez więźniów w ramach programu reintegracji ze społeczeństwem.

Do zwiedzania mauzoleum Romulusa nie jest konieczna rezerwacja.

Źródło: http://archaeology-travel.com/, http://roma.repubblica.it/

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?