Włoski rząd zniósł wymóg noszenia maseczek w miejscach publicznych od 1 maja, ale obowiązek noszenia maseczek pozostaje w mocy w niektórych miejscach do 15 czerwca 2022.

Po 1 maja maseczki nie są już wymagane w barach i restauracjach (wewnątrz oraz w ogródkach), sklepach, centrach handlowych, urzędach pocztowych, bankach, klubach nocnych, urzędach, siłowniach, u fryzjera, barbera i kosmetyczki.

Jednak jednocześnie rząd Włoch zaleca noszenie maseczek w zatłoczonych miejscach publicznych., szczególnie w przypadku osób starszych lub o obniżonej odporności.

Do 15 czerwca maseczki pozostają obowiązkowe w rzymskich kinach, teatrach, szpitalach, domach opieki, na wydarzeniach sportowych i koncertach organizowanych w pomieszczeniach, w szkołach i na uniwersytetach.

Cyfrowy Zielony Certyfikat, zwany zielonym paszportem, pozostanie obowiązkowy dla personelu i odwiedzających w szpitalach i domach opieki do końca 2022 roku. Pracownicy i goście w tych miejscach będą musieli za pomocą zielonego paszportu udowodnić przyjęcie pełnej dawki szczepień przeciw Covid-19, negatywny wynik testu lub przejście zakażenia koronawirusem.

Rząd zaleca noszenie maseczek w miejscu pracy, szczególnie, jeśli pracownicy mają styczność z klientami, a miejsce pracy jest zatłoczone. Zalecenie noszenia maseczek obowiązuje również dla muzeów i miejsc wykopalisk archeologicznych w Rzymie i całych Włoszech. Włoscy biskupi zalecają noszenie maseczek wewnątrz kościołów.

Jakie zasady będą obowiązywać latem 2022 roku? Czekamy na to, co ustali wkrótce włoski rząd.

Źródło: https://www.ansa.it/

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?