Wczoraj, w niedzielę, 19 września 2021 odbył się w Rzymie maraton. Acea Run Rome Marathon został zorganizowany już po raz 26. Bieg rozpoczął się o godzinie 6:45. Jest to pierwsze tego rodzaju wydarzenie biegowe, zorganizowane po wybuchu epidemii. Poprzedni biege maratoński był zaplanowany na marzec 2021 i został niestety odwołany.

We wczorajszym biegu wzięło udział 7,5 tysiąca uczestników z 60 państw na całym świecie. Od wszystkich wymagano przedłożenia paszportu szczepionkowego, również od osób spoza Unii Europejskiej.
Trasa maratonu prowadziła przez najbardziej znane miejsca w stolicy Włoch: Circus Maximus, Bazylika św. Piotra, Piazza del Popolo czy Piazza di Spagnia i Termy Karakali.

Największa liczba uczestników pochodziła z Włoch, następna była Francja z 300 biegaczami, Wielka Brytania z 266 i USA z 202 biegaczami. Wszystko odbyło się oczywiście z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i ochrony przed chorobami zakaźnymi.

Na podium stanęli: Clement Langat Kiprono z czasem 2h08’23” (Etiopia), Emmanuel Naibei z czasem 2h08’28” (Tanzania) oraz Deresa Ulfata Geleta z czasem 2h08’42” (Etiopia).

Na zdjęciu burmistrz Rzymu, pani Virginia Raggi, wręcza nagrodę zwycięzcy biegu maratońskiego, panu Kiprono.

Źródło i fotografia: https://www.ansa.it/


CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?